Serwis tłumików

tłumiki

Tłumiki

Tłumiki na ogół są zakończeniem układu wydechowego

Tłumiki nie tylko wyciszają dźwięki wytwarzane przez pojazd, ale przede wszystkim ich zadaniem jest efektywne odprowadzanie spalin z silnika. Są więc niezbędną i powszechnie wymaganą częścią samochodu. Układ wydechowy to zazwyczaj więcej niż jeden tłumik. Z reguły montowane są dwa lub trzy. Spotkać można tłumiki drgań, początkowe, środkowe i końcowe. Tłumik początkowy to najczęściej rura w kształcie cylindra o stosunkowo dużej średnicy. Środkowy to konstrukcja składająca się ze stalowych rur o zróżnicowanych kształtach. Tłumik końcowy natomiast najczęściej przyjmuje formę zależną od ilości miejsca w płycie podłogowej pojazdu.

Tłumiki Poznań

Cena usługi prezentowana jest zawsze przed naprawą z dbałości o przejrzystość zasad i ułatwienie komunikacji z Klientem

Serwis tłumików | Naprawa tłumików | Spawanie tłumików | Wymiana tłumików

Korzystając z usług P.H. Motor szybko pożegnasz wszelkie awarie tłumików

Oprócz podziału ze względu na lokalizację, w której się znajdują, wyróżnić można różne rodzaje tłumików i najczęściej spotyka się: interferencyjne, refleksyjne, absorpcyjne oraz kombinowane. Tłumiki interferencyjne działają na zasadzie wzajemnego wygaszania się dwóch fal dźwiękowych charakteryzujących się tą samą częstotliwością. Stosowane są w pojazdach o stałej prędkości obrotowej silnika. Tłumiki refleksyjne polegają na wytracaniu energii i jednoczesnym wyciszaniu fali dźwiękowej podczas wielokrotnego odbijania się jej wraz ze spalinami. Modele absorpcyjne tłumią dźwięk poprzez kontakt spalin z przestrzenią wypełniona watą, która otacza perforowaną rurę. Tłumiki kombinowane natomiast posiadają różną budowę i tłumią dźwięki o szerokim zakresie częstotliwości.

Dbałość o odpowiedni stan tłumika jest bardzo ważna, gdyż w wyjątkowych warunkach jego awarie mogą prowadzić do problemów związanych z pracą jednostki napędowej, a w konsekwencji nawet do zniszczenia silnika. Ten element wyposażenia samochodu narażony jest na korozję ze względu na gromadzącą się w nim wilgoć. Uszkodzić może go również chlorek sodu wykorzystywany na przykład podczas zimowego odśnieżania ulic. Problemem mogą być także zniszczenia wynikające z zahaczenia elementem o wyjątkowo nierówną nawierzchnię. Warto więc zwracać uwagę na pierwsze symptomy, które wskazują na uszkodzenie tłumika. Należą do nich: zwiększony poziom hałasu generowanego przez pojazd oraz możliwy do wyczucia wewnątrz samochodu zapach benzyny lub spalin.

Opinie naszych klientów

 • 5 star review  Chyba najlepsza firma z tłumikami w okolicy Poznania. Szczerze polecam.

  thumb Piotr Marciniak

  5 star review  Szczerze polecam, zawsze pomogą i to nie drogo 🙂

  thumb #Chytrus

  5 star review  Polecam gorąco tą firmę. Dobry kontakt, solidne podejście do pracy. Wymienialem u Panów tłumik środkowy i końcowy w Toyocie, w sierpniu ubiegłego roku, niestety przy wjeździe autem na mało utwardzony teren... czytaj dalej>>

  thumb Damian G.
 • 5 star review  Serdecznie polecam tą firmę .. Szybko,fachowo i cena ok ... Majster szybko i sprawnie zrobił że mazda znów cichutko chodziła po odpaleniu ... Jeszcze raz POLECAM.

  thumb morfiook morfiook
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8:00-16:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa 8:00-16:00
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-16:00
Sobota 8:00-12:00
Niedziela Zamknięte
Zadzwoń
+48 517 673 973
Zadzwoń
Przewiń do góry