Złącza elastyczne

złącza elastyczne

Złącza elastyczne

Złącza elastyczne to ważne elementy układu wydechowego. Ich zniszczenie może mieć kosztowne do naprawy skutki odczuwalne w całym aucie

Silnik spalinowy podczas swojej pracy wytwarza znaczące drgania, które bez wytłumienia mogą szkodzić konstrukcji całego pojazdu. Ponadto jest on odpowiedzialny za podnoszenie poziomu hałasu jaki emituje pojazd. Złącza elastyczne, zwane także tłumikami drgań, minimalizują opisane efekty pracy silnika i dlatego ich dobra kondycja jest konieczna dla prawidłowego działania pojazdu. Ich odpowiednie dobranie i działanie wycisza samochód. Dobre elementy z tej kategorii charakteryzują się prawie całkowitym wyeliminowaniem drgań jakie przekazywane są od pracującego silnika do układu wydechowego.

Złącza elastyczne Poznań

Ze względu na swoją ciągłą pracę, złącza elastyczne ulegają zniszczeniu podczas codziennego użytkowania samochodu

Złącza elastyczne - serwis, naprawa i wymiana

Na szczęście ich awarie są łatwe do zauważenia i stosunkowo proste do usunięcia

Najwcześniejszym objawem zużycia złącz elastycznych jest wyjątkowo głośna praca pojazdu, gdy osiąga duże prędkości. Ignorowanie takiej, zdawać by się mogło, niewielkiej usterki może mieć wysoce nieprzyjemne następstwa w postaci uszkodzenia konstrukcji samochodu. Najlepszym rozwiązaniem po zauważeniu problemu jest więc zdiagnozowanie go, upewnienie się co jest przyczyną hałasu i wymiana złącz elastycznych na nowe.

Opinie naszych klientów

 • 5 star review  Szczerze polecam, zawsze pomogą i to nie drogo 🙂

  thumb #Chytrus

  5 star review  Serdecznie polecam tą firmę .. Szybko,fachowo i cena ok ... Majster szybko i sprawnie zrobił że mazda znów cichutko chodziła po odpaleniu ... Jeszcze raz POLECAM.

  thumb morfiook morfiook

  5 star review  Chyba najlepsza firma z tłumikami w okolicy Poznania. Szczerze polecam.

  thumb Piotr Marciniak
 • 5 star review  Polecam gorąco tą firmę. Dobry kontakt, solidne podejście do pracy. Wymienialem u Panów tłumik środkowy i końcowy w Toyocie, w sierpniu ubiegłego roku, niestety przy wjeździe autem na mało utwardzony teren... czytaj dalej>>

  thumb Damian G.
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8:00-16:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa 8:00-16:00
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-16:00
Sobota 8:00-12:00
Niedziela Zamknięte
Zadzwoń
+48 517 673 973
Zadzwoń
Przewiń do góry